Opublikowano

Balony z konfetti – jak je zrobić krok po kroku?

Balony leżące na konfetti

Balony z konfetti w środku to doskonała dekoracja na przyjęcie urodzinowe, wieczór panieński czy kinder party. Taką oryginalną ozdobę możesz kupić gotową lub wykonać samodzielnie. Przeczytaj nasz krótki poradnik i zobacz, jak zrobić balony z konfetii na hel.

Balony wróciły do dekoracji w wystroju sal urodzinowych i weselnych. Pojawiają się już nie jako pojedyncze detale, a okazałe kompozycje ścian i sufitów.

Balony z konfetti na hel – lista potrzebnych rzeczy

Zanim zaczniesz pracę nad własnoręcznym wykonaniem balonów wypełnionych lśniącym i kolorowym konfetti, przygotuj listę rzeczy, które będą Ci potrzebne na kolejnych etapach. Dzięki temu praca minie szybciej i sprawniej. Do zrobienia balonu z konfetii potrzebujesz:

  • * transparentnych balonów (najlepiej o wielkości co najmniej 12 cali, czyli średnicy 30cm);
  • * żelu do uszczelniania balonów (dzięki niemu Twoje dekoracje będą dłużej utrzymywać swój wygląd);
  • * dowolnego konfetti (wybieraj dekoracje o dowolnych kształtach i najlepiej jak najmniejszej wielkości, wtedy rozproszone ozdoby będą prezentować się najbardziej efektownie);
  • * rurki o okrągłym przekroju i średnicy 2.53cm (możesz też użyć lejka z szerokim dziubkiem);
  • * jednego zwykłego balonu (może być kolorowy);
  • * helu lub pompki (jeśli chcesz napełnić balon zwykłym powietrzem);
  • * wstążki lub sznurka do zawiązania balonu.

Jak zrobić konfetti?

Chcesz, aby Twój balon był w całości własnoręcznie przygotowany? Zamiast kupować gotowe konfetti, zrób je samodzielnie. Wystarczy, że ostrymi nożyczkami wytniesz kwadraty lub koła z kolorowego papieru (np. brystolu) lub metalicznych folii. Staraj się, aby poszczególne elementy miały taką samą wielkość, dzięki temu konfetti będzie wyglądać bardziej estetycznie. Do wycinania możesz też użyć specjalnych dziurkaczy, dzięki którym uzyskasz idealnie równe kształty, np. gwiazdki, kwiatuszki itp.

Jak zrobić balony z konfetti samodzielnie?

Krok 1 – zrób przyrząd do konfetti

Zacznij od stworzenia specjalnego pojemnika na konfetti. Weź rurkę i na jedną z jej końcówek naciągnij wąską szyjkę balonu. Chodzi o to, aby wylot rurki był całkowicie i szczelnie zakryty. Powstał Ci przyrząd DIY do robienia balonów z konfetti.

Krok 2 – wsyp konfetti do balonu

Kolejnym krokiem jest wypełnienie kolorowym konfetti buforu stworzonego z rurki i balonu. Wsyp trochę foliowych lub papierowych elementów do balonu zamocowanego przy rurce. Ilość ma znaczenie, bo jeśli użyjesz zbyt mało lśniących dekoracji, to nie będą atrakcyjnie wyglądać w środku balonu.

Krok 3 – użyj żelu uszczelniającego

Żel uszczelniający balonyŻel uszczelniający do balonów kupisz w wygodnej butelce z dozownikiem. Zaaplikuj odrobinę (ilość zgodna z informacją na etykiecie produktu) do środka przezroczystego balonu i dokładnie rozprowadź go wewnątrz. Możesz to zrobić, masując balon w dłoniach. Żel sprawi, że Twoje balony dłużej będą utrzymywać hel w środku. Dodatkowo, konfetti trwale przyklei się do mokrych ścian balonu. Podczas nakładania żelu omiń wąską końcówkę balonu. Jeśli preparat się w niej zgromadzi, będziesz mieć trudności przy kolejnych czynnościach.

 

Krok 4 – napompuj balon z konfetti

Jak napompować balon z konfetti? Przede wszystkim załóż końcówkę transparentnego balonu na dyszę pojemnika z helem lub pompki i powoli wypełnij środek. Na wąską końcówkę napompowanego balonu nałóż rurkę z konfetti. Ten etap wymaga sprytu i ostrożności. Po założeniu balonu na rurce mocniej naciągnij końcówkę, tak aby konfetti miało szeroki wlot do środka balonu.

Akcesoria niezbędne do tego kroku znajdziesz w naszym sklepie https://balloonlandia.pl/kategoria-produktu/hel/.

Krok 5 – umieść konfetti w balonie

Teraz skieruj balon jednym zdecydowanym ruchem do dołu. Czynność ta ma sprawić, że konfetti siłą grawitacji wpadnie do wnętrza napompowanego balonu. Następnie szybkimi ruchami potrząsaj balonem, aby drobne foliowe elementy równo wypełniły wewnętrzne ścianki balonu.

Krok 6 – zawiąż balon

Ostatnim etapem prac jest zawiązywanie balonu. Najpierw delikatnie zdejmuj rurkę z przezroczystego balonu, jednocześnie mocno ściskając końcówkę, aby uniemożliwić ucieczkę powietrza. Potem zawiąż wstążkę lub sznurek i gotowe!

Konfetti nie tylko w balonie

Jeśli nie masz czasu albo obawiasz się, że samodzielne wykonanie balonu zakończy się niepowodzeniem, skorzystaj z możliwości zakupu gotowych dekoracji. W naszym sklepie znajdziesz balony z konfetti w różnych kolorach – z napisem „Happy Birthday” lub „Sto lat”.

Balony z napisem Happy Birthday i konfetti Balon lateksowy z konfetti i napisem "oh baby"

Dodatkowo, dla wzmocnienia efektu zaskoczenia i większej niespodzianki, możesz też sięgnąć po konfetti w tubie. Ten imprezowy detal działa na zasadzie wysokiego ciśnienia. Drobne dekoracje są szczelnie zamknięte w pojemniku i wystrzelają w górę po przekręceniu specjalnego elementu. Setki lśniących ozdób w jednej chwili unoszą się do sufitu, a potem swobodnie opadają, tworząc magiczną i pełną koloru atmosferę. To prosty trik na każde przyjęcie – od chwili zdmuchnięcia świeczek na torcie, po pierwszy taniec pary młodej na weselu.