Opublikowano

Dekoracje z balonów na urodziny. Jak udekorować sufit i ścianę albo zrobić girlandę balonową?

Dekoracje z balonów na urodziny

Balonowe dekoracje są ponadczasowym elementem wystroju i pasują na każdą okazję. Dzięki temu, że znajdziesz je w różnych wzorach i kolorach, sprawdzą się podczas przyjęć weselnych, urodzin, wieczorów panieńskich czy premier filmowych. Sprawdź, jak zrobić zachwycające dekoracje z balonów na urodziny – imponującą ścianę, bajkowy sufit lub girlandę balonową. 

Kompozycje z balonów łatwo ustabilizujesz, używając obciążników do balonów. To niewielkie ciężarki, które bez trudu znajdziesz w sprzedaży w różnych wzorach i kolorach. Dzięki nim możesz swobodnie przenosić balonową dekorację w różne miejsca. Na naszym blogu znajdziesz również instrukcję, jak samodzielnie przygotować stojak na balony

Ściana balonowa – idealne miejsce na sesję zdjęciową

Sposobów na ozdobienie sali na urodziny jest wiele, jednak jednym z najbardziej efektownych i najmniej kosztownych rozwiązań jest wielowymiarowa ściana balonowa. Dzięki temu, że jest okazała, z powodzeniem może być jedyną dekoracją, która i tak stworzy odpowiednią atmosferę w trakcie przyjęcia. Na imprezę urodzinową zrób ścianę z imieniem solenizanta lub twarzą postaci z ulubionej bajki. Balonowa ściana to dekoracja uniwersalna i na każdą okazję. Na sylwestra zrób taką z cyfrą nadchodzącego roku lub optymistycznym “Happy New Year”. Na wieczór panieński – ścianę w stylu glamour, pełną blasku, lśniącą, typowo kobiecą i doskonałą do sesji zdjęciowej. 

Jak zrobić ścienną dekorację z balonów na urodziny? Załóżmy, że chcesz zrobić kompozycję, która będzie tłem dla słodkiego stołu. Wybierz lateksowe balony w pastelowych kolorach, najlepiej z ulubionymi motywami solenizanta, i napompuj je tak, aby miały różne wielkości. Asymetria sprawi, że dekoracja będzie jeszcze ciekawsza. Balony zwiąż wstążkami i przymocuj do ciężarków. Do każdego obciążnika przyczep około 5-7 balonów. Stwórz co najmniej dziewięć takich bukietów i ustaw je po trzy w każdym rzędzie. 

Ciężarki w różnych kolorach znajdziesz w naszym sklepie:

Opalizujący ciężarek do balonów Niebieski ciężarek do balonów

Najpierw stwórz szereg balonów, które są najwyższym punktem ścianki – te powinny mieć najdłuższe wstążki. Tasiemki balonów w środkowym rzędzie skróć o około 10-15 cm. Każdy szereg powinien być coraz niższy, tak żeby balony były na różnych wysokościach. Najkrótsze wstążki będą mieć balony w pierwszym szeregu – te stojące tuż przy candy barze. Przed balonową ścianką postaw stół, nakryj go obrusem i rozstaw wybrane słodkości. Do babeczek i innych mini porcji wbij pikery i toppery z balonikami – ułatwią gościom podnoszenie przekąsek i dopełnią wystrój słodkiego kącika. 

Girlanda balonowa w dowolnym kształcie

Kolejnym typem dekoracji balonowych są girlandy. Mogą mieć dowolny kształt, np. cyfry oznaczającej wiek dziecka. Do zrobienia balonowej girlandy urodzinowej potrzebujesz stelaża wykonanego chociażby z grubego drutu – będzie on bazą dla całej kompozycji. Jeśli organizujesz imprezę z okazji szóstych urodzin dziecka, z drutu ukształtuj cyfrę 6, ale na tym etapie nie łącz jeszcze miejsca styku drutu – ułatwi Ci to pracę przy mocowaniu balonów. 

Wybierz dowolny kolor balonów lateksowych, np. w dwóch, trzech pasujących do siebie odcieniach. Napompuj je do średniej wielkości. Nie wypełniaj ich powietrzem do maksymalnego poziomu – to zmniejszy ryzyko pęknięcia. Za pomocą wstążki zwiąż balony, po cztery w każdym gronie. Następnie każdą czwórkę mocuj do stelaża. Balony przywiązuj w bliskich odstępach, aby dobrze zakryły metalową formę. Po zapełnieniu stelaża mocno zwiąż miejsce łączenia drutów.

Dekoracje z balonów na urodziny – balonowy sufit 

Balony wróciły do wystroju sal z wielkim tąpnięciem. To już nie tylko pojedyncze baloniki dyskretnie zawieszone na ścianie, ale całe sufity przypominające bajeczne balonowe chmury. Planujesz niepowtarzalną imprezę urodzinową? Wybierz dekoracje w stylu lewitujących balonów. To jedna z najłatwiejszych i najbardziej efektownych propozycji. 

Do stworzenia takiej kompozycji potrzebujesz balonów lateksowych w dwóch metalicznych odcieniach, np. bieli i srebra, helu oraz srebrnej wstążki. Liczba balonów zależy od tego, jak duży sufit chcesz udekorować. W przypadku pomieszczeń o bardzo dużej powierzchni, rozważ opcję udekorowania tylko części sufitu, np. wyłącznie w miejscu, gdzie goście będą jeść posiłki. Dla najlepszego efektu wykorzystaj co najmniej 50 balonów. Wypełnij je helem i mocno zwiąż wstążką. Ciekawym pomysłem jest przywiązanie do zakończeń wstążki zdjęć solenizanta z różnych etapów jego życia. Goście będą mogli zobaczyć, jak dziecko zmieniało się przez ostatnie lata. Taka oryginalna dekoracja utrzyma się nawet kilka dni po imprezie.

Balonowy sufit to ozdoba nie tylko na przyjęcie urodzinowe. Sprawdzi się także podczas sylwestra, na imprezie firmowej czy wieczorze panieńskim. 

Zapomnij o stereotypowych i nudnych dekoracjach z balonów. Postaw na nowoczesne kompozycje, które nadadzą charakteru każdej uroczystości – od tej kameralnej, po huczną i bardzo wystawną. Baw się wzorami i kolorami, twórz własne niepowtarzalne dzieła. Balony potrzebne do wykonania wszystkich powyższych propozycji znajdziesz w naszym sklepie.

Mamy szeroki wybór balonów foliowych

Balony foliowe w kształcie gwiazdek - niebieska i różowaCzerwony balon foliowy w kształcie serca

 

oraz balonów lateksowych.

Ciemny różowy balon lateksowy Zestaw białych balonów lateksowych w czarne kropki