Opublikowano

Jak nadmuchać balon foliowy?

Balony unoszące się na niebie

Balony foliowe – cyfry, litery, zwierzęta, serca – to dekoracje nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Sprawdzą się na widowiskowych balach i kameralnych domówkach. Możesz wypełnić je helem albo zwykłym powietrzem. Zobacz, jak napompować balon foliowy, aby długo utrzymał powietrze i dopełnił wystrój wnętrza swoim nieskazitelnym wyglądem.

Wykorzystując balony foliowe stworzysz modny w ostatnim czasie balonowy bukiet. To mobilna dekoracja, którą, dzięki specjalnym odważnikom do balonów, postawisz w dowolnym miejscu – wewnątrz sali i na dworze.

Balony foliowe na hel czy powietrze?

Kiedy balony foliowe pojawiły się na rynku, wiele osób mylnie zakładało, że można wypełnić je wyłącznie helem. Prawda jest taka, że tak jak balony lateksowe, tak i foliowe możesz nadmuchać helem lub powietrzem. Różnica pomiędzy tymi technikami dotyczy tego, że balon napompowany pompką lub siłą płuc nie będzie unosił się w górze, jak ten wypełniony helem. Dlaczego? Decyduje o tym skład chemiczny obydwu gazów – hel jest lżejszy od powietrza, dlatego balony mogą swobodnie się unosić.

Trzeba też wiedzieć, że nie każdy balon nadmuchany helem będzie swobodnie wznosił się pod sufit. Jeśli użyjesz małych balonów, np. o średnicy poniżej 30 cm, nie uniosą się nawet po napełnieniu ich helem. Wnętrze takiego balonu jest małe i pomieści niewielką ilość gazu – zbyt małą, aby balon mógł latać.

Jak napompować balony foliowe powietrzem?

W sprzedaży znajdziesz balony foliowe o różnych kształtach – liter, cyfr, gwiazd, księżyców, zabawek, z wizerunkiem postaci z bajek lub przypominające imprezowe akcesoria, jak na przykład butelka szampana.

Każdego, nawet najbardziej fikuśnego balona foliowego napompujesz powietrzem. Jak to zrobić? Wystarczy, że do wąskiej końcówki balonu wsuniesz rurkę lub słomkę. W trakcie tej czynności zachowaj jednak ostrożność i postaraj się nie uszkodzić ścianek balonu. Następnie wdmuchuj powietrze do wnętrza foliowej dekoracji.

Kiedy skończysz nadmuchiwać balon, dynamicznym i płynnym ruchem wysuń słomkę. Jeśli używasz pompki, a nie siły swoich płuc, nie musisz używać żadnej dodatkowej rurki. Wystarczy, że wąską dyszę pompki wsuniesz w zakończenie balona i wypełnisz go powietrzem. Większość balonów o wielkości 18 cali ma w zakończeniu specjalny zawór samozamykający. Dzięki niemu powietrze nie ucieka ze środka balonu.

Przeczytaj również: Jak wiązać balony foliowe i lateksowe? Sprawdzone sposoby.

Jak napompować balony foliowe helem?

Pompowanie balonów foliowych helem jest podobne do techniki wykorzystującej powietrze. Wystarczy, że wsuniesz końcówkę butli z helem do wąskiej końcówki balona i wypełnisz go gazem. Gotowy balon zabezpiecz przed ucieczką gazu, zatykając zawór samozamykający.

Butlę z helem o różnej pojemności dostaniesz w naszym sklepie. Prócz tego możesz napełnić balon helem w sklepie stacjonarnym (sprawdź cennik)!

Jak wybrać butlę z helem do pompowania balonów foliowych?

Sklepy z akcesoriami imprezowymi oferują butle z helem w różnych rozmiarach. Wybór zależy do tego, ile balonów chcesz nadmuchać. Do wykonania niewielkich dekoracji na urodziny dziecka, baby shower czy wieczór panieński wystarczy hel w sprayu. Gazem z rozpylaczem napompujesz zwykle kilka sztuk, wszystko zależy od tego, jak duże będą balony.

Jeśli potrzebujesz większej liczby balonów – 30-50 sztuk – lepiej sprawdzi się butla. Będzie wygodniejsza i znacznie bardziej efektywna niż hel w sprayu. Możesz też rozważyć opcję zakupu wymiennej butli z helem. To rozwiązanie, z którego korzystają np. organizatorzy imprez i osoby zajmujące się profesjonalną dekoracją wnętrz. Takie pojemniki mają duże ciśnienie, co pozwala na szybkie i bardzo sprawne pompowanie balonów foliowych.