Opublikowano

Jak zrobić stojak na balony? Różne sposoby i rodzaje

Kolorowe balony przymocowane do stojaka na balony

Stojak na balony to niezbędny dodatek każdego wesela, urodzin, imprezy firmowej i kinderbalu. Dzięki niemu balonowa kompozycja wygląda efektownie, jest trwała i stabilnie stoi ustawiona w każdym miejscu – wewnątrz sali i na dworze. Sprawdź, jak zrobić stojak na balony, aby był dyskretny i solidny. 

Mały stojak na balony z patyczkami

Balony z patyczkami umieszczone w wysokim stojaku to łatwy sposób na stworzenie piętrowej kompozycji. W sprzedaży znajdziesz gotowe propozycje, których cena zależy od wielkości stojaka i liczby balonów, jakie można do niego przyczepić. Możesz jednak pokusić się na odrobinę wysiłku i samodzielnie przygotować taką konstrukcję. 

Do zrobienia stojaka na balony z patyczkami potrzebujesz:

  • -> kleju na gorąco;
  • -> 7 patyczków do balonów – najlepiej o różnej długości (od 30 do 70 cm);
  • -> 7 koszyczków na balony;
  • -> okrągłej lub kwadratowej plastikowej podstawki. 

Na środku podstawki umieść trochę kleju i przymocuj do niego patyczki do balonów. Ich ułożenie zależy tylko od Twojej wyobraźni – wszystkie patyczki mogą być na tej samej wysokości lub na różnych poziomach, co stworzy ciekawy wielowymiarowy efekt. Następnie załóż plastikowe koszyczki na końcówki patyczków, odczekaj aż klej wystygnie i całkowicie zwiąże. Teraz tylko umieść napompowane i zawiązane balony w gniazdach i gotowe! 

Okrągły stojak na balony do dużych kompozycji

Do stworzenia dużych kompozycji, np. za parą młodą na sali weselnej lub na tle ścianki do zdjęć podczas osiemnastki, przyda Ci się solidny okrągły stojak wykonany z drutu. Możesz go wypożyczyć lub kupić w sklepie z akcesoriami imprezowymi, ale ciekawszą alternatywą jest własnoręcznie stworzona konstrukcja, którą możesz potem wykorzystać na niejednym przyjęciu. 

Jak zrobić okrągły stojak na balony DIY? Potrzebujesz metalowego pręta lub grubego drutu, który trzeba wygiąć w taki sposób, aby przypominał literę alfabetu greckiego omega (Ω). Konstrukcja musi być stabilna, na tyle aby nie przewróciła się w trakcie przyjęcia.  Wzmocnij jej podstawę dodatkowymi dwiema lub czterema nóżkami w postaci grubego pręta, kątowników lub profili. Do łączenia metalowych elementów możesz użyć elastycznego drutu wiązałkowego lub zespawać je ze sobą. Gotowy stelaż pomaluj farbą na dowolny kolor i ciesz się oryginalną i uniwersalną dekoracją na każdym przyjęciu. Taki stelaż możesz ozdobić balonami na różne sposoby, np. całkowicie go ukrywając lub tworząc lekką, boho dekorację, na której widać metalowe akcenty.

Dyskretny i mobilny stojak na balony z ciężarków

Wolisz szybsze i łatwiejsze rozwiązania? Zrezygnuj z klasycznego stojaka na balony i postaw na estetyczny obciążnik do balonów. To niewielki ciężarek ukryty pod kolorową szatą metalicznej osłonki. Możesz przywiązać do niego balony na sznurkach i wstążkach, bez obaw o to, że stworzona przez Ciebie kompozycja przewróci się, zniesie ją wiatr lub że balony odfruną. 

Wykorzystując obciążniki do balonów, w prosty sposób stworzysz najbardziej różnorodne dekoracje:

  • -> bardzo wysokie stojące kompozycje przed wejściem do sali;
  • -> niższe bukiety balonowe (modny, efektowny i bardzo popularny element wystroju);
  • -> balonowe ścianki (idealnie sprawdzą się za słodkim stołem albo podczas sesji zdjęciowej). 

Ciężarki doskonale sprawdzą się również wtedy, gdy zechcesz stworzyć balonowy szpaler. Rezygnując z klasycznych plastikowych lub metalowych stojaków, zyskasz więcej miejsca. Twoja dekoracja będzie prezentować się subtelniej i w dowolnej chwili szybko przeniesiesz ją w inne miejsce. 

Obciążniki do balonów są dostępne w naszym sklepie w różnych kolorach:

Czarny ciężarek do balonów Ciemnoróżowy ciężarek do balonów

Wysoki stojak na balony na stół

Dekoracje z balonów doskonale sprawdzają się na stołach. Wysokie, smukłe kompozycje nie zasłaniają pola widzenia i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Do zrobienia stelaża na taką kompozycję potrzebujesz:

  • -> metalowej okrągłej podstawy (średnica ok 10-15 cm – zależnie od tego, jakiej wielkości stelaż chcesz przygotować);
  • -> pręta o średnicy ok. 2 cm i długości ok. 30 cm.

Metalowy pręt przyspawaj do podstawy, tworząc solidną konstrukcję. Całość pomaluj na jednolity kolor i gotowe. Balony możesz przyczepić do stelaża za pomocą specjalnej taśmy. Na szczycie dekoracji umieść jeden duży balon w ciekawym kształcie, aby sprytnie zasłonić metalową końcówkę.


Niezależnie od wybranego stojaka, balony (lateksowe i foliowe) dostaniesz w naszym sklepie online i stacjonarnie. Sprawdź nasz asortyment!