Opublikowano

Jakie dekoracje na 40. urodziny wybrać?

Dekoracje na 40. urodziny

Czterdzieste urodziny to okazja do wielkiego świętowania. Wykorzystaj wystrzałowe dekoracje i imprezowe dodatki, by w łatwy sposób stworzyć iście magiczny i zakręcony klimat. Podkreśl charakter imprezy oryginalnymi prezentami dla gości i zaskocz ich tortem z efektem wow!

W dniu urodzin każdy, bez względu na wiek, chce poczuć się wyjątkowo. Zabawne i oryginalne dekoracje to jeden z najłatwiejszych sposobów, by całkowicie odmienić wystrój wnętrza i ze zwykłego pokoju zrobić uroczysty lokal.

Wybierz motyw przyjęcia 

Zacznij od ustalenia najważniejszej kwestii, czyli motywu przewodniego całej imprezy. Mogą to być zachwycające duety kolorystyczne, inspiracje postaciami z ulubionych filmów albo nawiązania do zainteresowań – świata motoryzacji, zwierząt albo krainy orientu. Możliwości masz nieograniczone, jednak wybierz to, co najbardziej zaskoczy i wyrazi osobowość głównego bohatera tej imprezy, czyli przyszłego czterdziestolatka! 

Wnętrze, w którym ma odbyć się impreza urodzinowa, podziel na strefy. Nawet jeśli nie masz do wykorzystania dużej przestrzeni, znacznie ułatwi Ci to dopasowanie dekoracji do funkcjonalności danego miejsca i sprawi, że goście łatwo odnajdą się w każdym z zakątków.

Część jadalna, czyli dekoracje na stół na 40. urodziny

Po wydzieleniu strategicznych punktów czas na zabawę wzorem i kolorem w jednym z ważniejszych miejsc, czyli przy stole, wokół którego zgromadzą się goście. Gwarancja udanej imprezy to wygodne przedmioty, które minimalizują obowiązki gospodarza. Zrezygnuj więc z klasycznej ceramicznej zastawy i zastąp ją kolorowymi talerzykami i kubeczkami z papieru. W ten sposób nie tylko przysłużysz się środowisku, ale i unikniesz uporczywego mycia brudnych naczyń po przyjęciu. 

Bardzo szeroki wachlarz wzorów i kolorów sprawi, że funkcjonalne przedmioty codziennego użytku będą doskonałym dekoracyjnym dopełnieniem aranżacji stołu. Jeśli wybierzesz wyraziste i kolorowe kubeczki oraz talerzyki, dopasuj do nich jednolite tło w postaci ciekawego foliowego obrusa, najlepiej w modnym metalicznym odcieniu. Na każdym talerzyku połóż niewielki podarunek dla każdego z gości. Może to być imprezowy tatuaż zamknięty w kolorowym materiałowym woreczku albo ciastko z napisaną kolorowym lukrem cyfrą 40. To drobny gest, który sprawi, że każdy z gości poczuje się doceniony i zauważony.

Na stole, poza elementami zastawy, powinny pojawić się imprezowe serwetki. Jeśli lubisz składać różne formy, np. kokardy lub wachlarze, wybierz gładkie jednokolorowe serwetki. Możesz też postawić na dekorowane hasłem „happy birthday” albo wycięte w ciekawych kształtach. 

Czarna serwetka z napisem i kropkami

 

Dekoracje na stół urodzinowy to też fikuśne toppery, które dopełnią wystrój i ułatwią chwytanie przekąsek. Do tego lśniące konfetti rozsypane wokół talerzy i półmisków z jedzeniem. Wokół stołu rozciągnij girlandy z frędzlami – możesz je też pociąć na krótsze kawałki i przyczepić do krzeseł gości. 

Ostatnim elementem ozdób w części jadalnej jest udekorowanie ściany, przy której znajduje się stół. Powieś tam literkowe balony, z których ułożysz zabawne hasło „zmiana kodu na 4 z przodu” albo „życie zaczyna się po 40”. 

Sesja zdjęciowa na 40. urodziny – dekoracje do foto kącika 

Kolejnym punktem strategicznym jest kącik na zdjęcia. W tym miejscu goście będą mogli robić zwariowane fotki, które będą najlepszą pamiątką z tego wieczoru. Zadbaj o każdy detal – na ścianie zawieś lśniącą kurtynę z kolorowej folii i po jednej stronie przyczep różnej wielkości balony i kolorowe serpentyny. 

Tło gotowe, więc czas na zabawne przedmioty, z którymi zdjęcia nabiorą wystrzałowego charakteru. Do dużej skrzyni lub pudełka włóż czapeczki urodzinowe, szale boa, gwizdki, opaski z różnymi dekoracjami (rogi, uszy myszki) i złote korony. Na zdjęciach genialnie wyglądają zimne ognie i bańki mydlane, dlatego one też mogą znaleźć się w pobliżu foto kącika. 

Jakie dekoracje wybrać od części tanecznej?

Jeśli planujesz przyjęcie z karaoke i tańcami, zadbaj o to, aby przestrzeń do takich rozrywek była bezpieczna, a dekoracje nie utrudniały gościom dobrej zabawy. W takim miejscu sprawdzą się np. balonowe sufity. Foliowe balony wypełnij helem. Przywiąż do nich 15-20 cm wstążki i puść balony, aby swobodnie zatrzymały się przy suficie. Taka kompozycja robi spektakularne wrażenie i nie ogranicza ruchu tańczących gości. 

W miejscu do tańca możesz też postawić balonowe bukiety przywiązane do błyszczących obciążników. To mobilne dekoracje, które możesz w każdej chwili przenieść w inne miejsce. 

Na naszym blogu znajdziesz cały artykuł, w jaki sposób zrobić stabilny stojak do balonowych dekoracji.

Jak udekorować słodki stół na 40. urodziny?

Ostatnim elementem urodzinowych dekoracji jest zaaranżowanie kącika ze słodkościami. Warto umieścić go w pobliżu głównego stołu, jednak zachowując między nimi odstęp. Na stole ze słodkościami postaw mini porcje w ozdobnych papierowych papilotkach. Do tego cukierki i bezy umieszczone w wygodnych torebkach na słodycze. Ciekawą przekąską na urodziny jest karmelowy popcorn w pięknych tekturowych pudełeczkach. 

Najważniejszym tego wieczoru deserem jest tort. Wnieś go na salę tuż przed podaniem gościom i postaw na słodkim stole. Udekoruj go widowiskowymi racami i ruchomo-grającą świeczką, a kiedy solenizant pomyśli życzenie i zdmuchnie płomień, wystrzelcie tuby z konfetti i bijcie głośne brawa.

Nie zapomnij też o balonach foliowych w kształcie cyfry 40. W naszym sklepie znajdziesz obie cyfry w różnych kolorach. Wybierz ten najlepiej pasujący do przyszłego czterdziestolatka!

Miętowy balon foliowy w kształcie cyfry 4 Miętowy balon foliowy w kształcie cyfry 0