Opublikowano

Najlepsze gadżety weselne na udaną zabawę

Stół weselny z dekoracjami i gadżetami

Niepowtarzalny klimat zabawy weselnej tworzą goście. Wystarczy kilka sprawdzonych trików – oryginalne pomysły na zabawę i wyjątkowy wystrój sali – aby uniknąć nudy, wprowadzić gości w dobre samopoczucie i sprawić, że przyjęcie będzie niezapomniane. Sprawdź nasze wskazówki. 

Krok 1 – spektakularny i spójny wystrój

Dobrze dobrane dekoracje i ozdoby odmienią wizerunek nawet najbardziej monotonnego i ponurego wnętrza. Dzięki nim goście przeniosą się do świata, w którym chcesz, aby się znaleźli – soczyście kolorowe hawajskie klimaty, wakacyjny luz boho, a może luksusowe glamour? Zdecyduj, w jakim stylu urządzisz przyjęcie i utrzymaj konwencję. Niech weselne dekoracje sali będą spójne – łączy je ten sam motyw, kolorystyka lub kształt. Jeśli wybierasz balony, banery i serwetki z motywem dekoracyjnym, dopasuj do nich jednolite obrusy i zastawę. Przekąski i desery na stołach udekoruj zabawnymi topperami i pikierami, aby wyglądały ciekawie i iście imprezowo. Dzięki tym dobiazgom każdy z gości poczuje, że uczestniczy w naprawdę wyjątkowym wydarzeniu.

Więcej na temat dekoracji z balonów na wesele znajdziesz w naszym wpisie: Balony na wesele – jak zrobić niezapomniane dekoracje weselne? Natomiast niezbędne dekoracje znajdziesz w naszym sklepie: https://balloonlandia.pl/kategoria-produktu/wesele/

Krok 2 – podziękowania dla gości

Uprzejmym gestem i ukłonem w kierunku gości jest wręczenie im niewielkiego podarunku w ramach podziękowania za przybycie. Taki gadżet może znaleźć się na stole głównym przy talerzyku każdego z uczestników wesela. Nie muszą to być duże prezenty, wystarczy drobnostka – mała pachnąca świeczka ukryta w ozdobnym woreczku z organzy lub kilka cukierków – dzięki nim każdy z gości poczuje się wyjątkowo, będzie zauważony i doceniony. 

Woreczki z organzy znajdziesz w naszym sklepie:

Niebieski woreczek z organzy Różowy woreczek z organzy

 

Krok 3 – gadżety weselne do tańca i zdjęć

Podczas udanego wesela nikt z gości się nie nudzi, ale jak tego dokonać? Najlepiej zapewniając imprezowe akcesoria – śmieszne rekwizyty połączone z taneczną muzyką rozluźnią atmosferę i sprawią, że goście chętniej ruszą na parkiet. Połyskujące czapeczki, tabliczki z zabawnymi napisami, szale z kolorowych piór, bajkowe opaski, korony i maski zachęcą nie tylko do szaleństwa w tańcu, ale i pozowania do zdjęć. Dopełnieniem efektu „wow” będą bańki mydlane i połyskujące konfetti magicznie unoszące się wokół Twoich najbliższych. Sesje zdjęciowe wykonane w takiej scenerii są najciekawsze – goście fantastycznie bawią się podczas pozowania, a uchwycone w obiektywie kadry całkowicie oddają naturalność i spontaniczność przyjęcia. 

Krok 4 – weselne akcesoria do zabaw 

Gry weselne mają rozśmieszyć gości, zachęcić ich do czynnego uczestnictwa i fantastycznej zabawy do białego rana. Zwykle są organizowane o północy, gdy nadchodzi czas oczepin, jednak warto odejść od tej konwencji. Jeśli wszystkie gry zaplanujesz na jeden określony moment, długa przerwa od tańca i muzyki wprawi gości w znużenie i zniechęci do dalszej zabawy. Ciekawszym rozwiązaniem jest wplątanie pojedynczych gier pomiędzy część taneczną – dzięki temu zaskoczysz gości i masz okazję zaprosić do rozgrywek większe grono osób. 

Zabawy weselne powinny być śmieszne i kulturalne dla wszystkich gości jednocześnie. Najważniejsze ich zasady to:

  • nieobrażanie nikogo pod względem wyznaniowym i etnicznym; 
  • trafianie do wielu grup wiekowych;
  • nieprzekraczanie granic dobrego smaku;
  • niegenerowanie zniszczeń ani kontuzji;
  • niezmuszanie gości do korzystania z używek. 

Propozycje sprawdzonych gier i zabaw weselnych, do których przydadzą się imprezowe gadżety, to:

  • test muzyczny – do kilku balonów lateksowych włóż karteczki z różnymi słowami. Balony napompuj helem, przywiąż do nich błyszczące serpentyny i całość przymocuj do obciążnika na balony. Wybierz dwóch ochotników. Ich zadaniem jest wylosowanie balona i zaśpiewanie fragmentu piosenki, w której tekście pojawia się ukryte w balonie słowo. Wygrywa ten, kto będzie znał najwięcej piosenek z wylosowanymi wyrazami.
  • tykająca bomba – do dekoracyjnej piniaty przewiązanej strojną kokardą włóż mini budzik ustawiony na 3-4 minuty, zaopatrz się też w tubę z konfetti. Wybierz 6-8 osób, podziel je na dwie grupy i usadź naprzemiennie na krzesłach w kręgu. Podczas tykającego czasu uczestnicy będą odpowiadać na pytania dotyczące wesela i podawać sobie paczkę z rąk do rąk, nie wiedząc, co wydarzy się, gdy bomba wybuchnie. Po upływie określonego czasu budzik zacznie dzwonić, a stojąca za uczestnikami osoba wypuści lśniące konfetti nad głowy graczy. Wygrywa drużyna, której uczestnik nie trzymał paczki w chwili, gdy budzik zadzwonił. Nagrodą jest słodka zawartość ukryta w środku piniaty. 
  • familiada – wybierz dwie drużyny: jedną z rodziny panny młodej, a drugą ze strony pana młodego. W każdej drużynie może być 4-5 osób. Osoba prowadząca będzie zadawać uczestnikom pytania dotyczące wesela i nowożeńców (np. Jak nazywa się sala, w której jesteśmy? Jaki był smak tortu? Czym był udekorowany samochód pary młodej?). Zwycięża drużyna, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi, a nagrodą jest wspólne zdjęcie z młodymi.