Opublikowano

Najlepsze dekoracje na 18. urodziny. Co wybrać, żeby było elegancko i zabawnie jednocześnie?

Złoty balon foliowy na 18 urodziny

Impreza osiemnastkowa to jedno z pierwszych i najważniejszych wydarzeń w życiu każdego młodego człowieka. Klimat przyjęcia powinien być niepowtarzalny i strojny, a jednocześnie daleki od kiczu i przesady. Sprawdź, jak wybrać dekoracje na 18. urodziny, czym się kierować i czego unikać, żeby stworzyć wystrój z efektem WOW!

Planując dekoracje na 18. urodziny, podziel salę na strefy. Dzięki temu łatwiej dopasujesz dekoracje do specyfiki danego miejsca. Najważniejsze części to: stół główny, miejsce do tańca lub karaoke, minibar, słodki stół.

Motyw przewodni i kolory sali

Wystrój sali i dekoracje na osiemnastkę powinny pasować do osobowości i upodobań solenizanta. Wśród motywów przewodnich mogą pojawić się nawiązania do różnych stylów (np. glamour, boho czy vintage), wzorów (zwłaszcza paski i kropki) albo ulubionego hobby – nowinek technologicznych, kosmosu, motoryzacji. Bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzesz, staraj się zachować spójność całej stylizacji i nie mieszać kilku niezwiązanych ze sobą wątków. Zyskasz w ten sposób pewność, że aranżacja będzie prezentować się konwencjonalnie, a nie topornie i chaotycznie. 

Jeśli chodzi o łączenie kolorów, kieruj się umiarem. Wybierz kontrastowe połączenie dwóch barw – na przykład bieli i granatu – albo postaw na kompozycję w kilku tonacjach jednego koloru – różne ocienie niebieskiego albo szarości. Najbardziej efektowne połączenia kolorystyczne to:

  • -> biel, czerń i srebro;
  • -> biało-czarne pasy i delikatne różowe akcenty;
  • -> ciemna zieleń i złoto;
  • -> złoto i czerń;
  • -> biel i zieleń;
  • -> kobalt i szarość.

Zestawianie kilku niepasujących do siebie barw sprawi, że cała aranżacja będzie pstrokata i męcząca dla oka. W takim otoczeniu goście poczują się przytłoczeni, a pamiątkowe zdjęcia nie oddadzą spodziewanego uroku. 

Dekoracje stołu głównego

Kolejnym krokiem w wyborze dekoracji na 18. urodziny jest aranżacja stołu głównego, czyli miejsca, przy którym będą siedzieć goście. Na tym etapie kieruj się wygodą i wybierz jednorazową ekologiczną zastawę. Nowoczesne kubeczki, talerzyki i sztućce dostępne są w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do stylu swojej imprezy. Ich zaletą jest niska cena i bezpieczeństwo – będzie to szczególnie ważna zaleta, jeśli planujesz śpiewy i tańce w pobliżu stołu. Ponadto, korzystając z papierowej zastawy, oszczędzasz czas, który trzeba poświęcić na sprzątanie po przyjęciu. 

Osiemnastkowy stół nabierze charakteru i wyrazistości dzięki dodatkom – serwetkom i lśniącemu konfetti. Wzdłuż blatu umieść girlandy z frędzlami, a zamiast żywych kwiatów ustaw bukiety balonowe. Dla wzbogacenia aranżacji i ułatwienia gościom sięgania po jedzenie, możesz też użyć dekoracyjnych topperów i umieścić je w przekąskach typu finger food. 

Aranżacja przestrzeni do tańca

W trakcie imprez osiemnastkowych goście często tańczą albo śpiewają karaoke. W takim miejscu nie może być za dużo dekoracji, inaczej będą przeszkadzały w dobrej zabawie. Postaw więc na lekkie, ale przykuwające wzrok balonowe sufity. Jeśli na sali są kolumny, możesz je przystroić papierowymi girlandami lub całkowicie ukryć je za warstwą balonów. 

Na naszym blogu znajdziesz również podpowiedzi, jak nadmuchać balony foliowe.

Dekoracje minibaru

Minibar to miejsce, z którego goście będą mogli wybierać dowolne napoje. Rezygnując z ustawiania butelek na stole, ułatwisz swoim znajomym komunikowanie się ze sobą i zrobisz więcej miejsca na przekąski. Ścianę za barem warto udekorować, dzięki czemu kącik będzie wyglądał wystrzałowo na zdjeciach z imprezy. 

Zawieś tam jednokolorową kurtynę i otocz ją girlandą z balonów lateksowych. W środku całej kompozycji zawieś czarną tablicę na kredę i ustrój ją lśniącymi serpentynami. Na tablicy mogą pojawić się rysunki napojów, napis “Minibar”, “Częstuj się” albo dowolne śmieszne osiemnastkowe hasło. Dekoracja z własnoręcznym pismem solenizanta wprowadzi w cały wystrój lekkość i autentyczność. 

Kurtyny w  różnych kolorach znajdziesz w naszym sklepie:

Różowa kurtyna party i balony Złota i niebieska kurtyny party Srebrna kurtyna party i dekoracje na 18 urodziny

Wystrój ścianki zdjęciowej

Impreza osiemnastkowa ma zwracać uwagę gości na solenizanta, ale w sposób naturalny, a nie narzucający się, dlatego unikaj przesady. Na ściance do sesji zdjęciowej może pojawić się duży balon foliowy z cyfrą 18, a wokół niego papierowe rozety. W dyskretnym miejscu postaw kufer z zabawnymi przedmiotami, które przydadzą Wam się podczas zdjęć – wąsy, okulary, maski i peruki. 

Na imprezie w stylu boho tłem ścianki może być girlanda ze sztucznych lub papierowych liści. U dołu, po dwóch stronach ścianki, ustaw po 3 złote balony przymocowane na różnych wysokościach do obciążników i dwa reflektory (po jednym z każdej strony), które oświetlą miejsce do zdjęć. Na samej górze ścianki przyczep złoty napis “18. urodziny”. Takie rozwiązanie będzie mniej obciachowe i narzucające się niż ogromny napis z Twoim imieniem, a do tego kilkanaście balonów ozdobionych liczbą 18.