Opublikowano

Balony na wesele – jak zrobić niezapomniane dekoracje weselne?

Balony foliowe z napisem "Mr Mrs" w kolorze różowego złota

Dekoracje z balonów na wesele sprawdzą się o każdej porze roku. Są oryginalne i w różnych rodzajach. Prezentują się lekko, subtelnie i znajdziesz je w wielu wzorach oraz kolorach. Wszystko to sprawia, że dmuchane dekoracje dopasujesz do wesela organizowanego właściwie w każdym stylu. Poznaj największe balonowe trendy weselne i zobacz, jakie zachwycające dekoracje przygotujesz z użyciem naszych balonów. 

Jakie balony sprawdzą się w dekoracjach weselnych? 

Planując dekoracje sali weselnej, postaw na jeden typ balonów – foliowe albo lateksowe. Dzięki temu wszystkie kompozycje będą mieć element spójny, który nada całości harmonii i jednolitości. 

W trendach weselnych są balony z napisem “Mąż” i “Żona”. Mogą znaleźć się przy stole nad głowami pary młodej lub dekorować lusterka w samochodzie, którym narzeczeni jadą do ślubu. 

Biały balon ze złotym napisem mąż Biały balon ze złotym napisem żona

Wykorzystując balony, w łatwy sposób stworzysz niepowtarzalny klimat w trakcie pierwszego tańca. Jak to zrobić? Gościom, którzy utworzą okrąg wokół młodej pary, wręcz po jednym balonie ze światełkiem led. Niech w tym czasie obsługa przyciemni światło na sali, pozostawiając jedynie jeden większy strumień skierowany na młodych. Lekko podświetlone balony ledowe stworzą spektakularną i niezwykle romantyczną aurę, która w połączeniu z dźwiękami muzyki sprawi, że niejeden z gości uroni łzę wzruszenia. 

W ostatnim czasie wśród weselnych dekoracji, zwłaszcza na ściankach przygotowanych do sesji nowożeńców z gośćmi, królują balony z napisami. Metaliczne “love” albo “Mr&Mrs” są doskonałym tłem dla zdjęć urozmaiconych zabawnymi akcentami, np. kapeluszami, fikuśnymi okularami, szalami z kolorowych piórek i opaskami. 

Balonowe dekoracje weselne pojawiają się nie tylko w wystroju sal, ale też przy domach nowożeńców. Tu na uwagę zasługują przede wszystkim transparentne balony lateksowe wypełnione połyskującym konfetti. Taka kompozycja lśni w promieniach słońca i wygląda niczym duże, zwiewne bańki mydlane. Takie balony możesz dodatkowo urozmaicić, przyczepiając do wstążek przy wąskiej końcówce balonu ozdobny tiul (w dekoracjach domu panny młodej) i małe czarne kokardki (przy domu pana młodego).

Dekoracje z balonów na wesele

Dawniej dekoracje na ślub i wesele kojarzyły się z kolorową kiścią klasycznych lateksowych balonów. Obecnie balonowy trend zmienił swój kierunek. Wykorzystując różne rodzaje balonów, stworzysz niezwykłe dekoracje, które dopełnią wystrój wnętrza na sali weselnej i będą doskonale prezentować się na zdjęciach z przyjęcia. Do najbardziej przykuwających oko propozycji należą:

Balonowy okrąg – to doskonały patent na dekorację drzwi wejściowych na sali weselnej. Podstawą kompozycji jest metalowy pręt wygięty w kształt litery alfabetu greckiego omega (Ω). Stelaż powinien być stabilny i mieć dobrą podstawę – dla większego bezpieczeństwa rama może stać na podwójnych nóżkach. Całość pomaluj złotą farbą do metalu. Lateksowe balony w dowolnych trzech kolorach (np. bieli, różu i złocie) napompuj na różne wielkości i mocuj je do stelaża przezroczystą żyłką albo używając taśmy do balonów. Kompozycja może być dowolna, np. największe balony u dołu, najmniejsze u góry lub całkiem nieregularnie. Najbardziej efektowne jest rozproszenie balonów w różnych kolorach na całym stelażu, ale ciekawie wygląda też ułożenie ich w stylu ombre – najciemniejsze u dołu, a wyżej coraz jaśniejsze.

 

Bukiety z balonów – jeden z największych imprezowych trendów ostatnich czasów. Podczas wesela zrobisz z nich okazałe kompozycje, np. przy wejściu do sali lub małe bukiety, które z powodzeniem zastąpią kwiaty na stołach. Wybierz na przykład 7 foliowych balonów – po dwa odcienie niebieskiego (jasnego i ciemnego), dwa balony foliowe srebrne i jeden w kształcie gwiazdy (najlepiej w niebieskim lub srebrnym kolorze). Ułóż z nich bukiety – gwiazdę umieść na samym szczycie. Zależnie od długości stołu, ustaw po 4-5 takich bukietów. Na tle jednolitych białych obrusów, białej zastawy i białych pokrowców na krzesła taka balonowa kompozycja będzie wyglądała elegancko i kunsztownie. W odróżnieniu od klasycznych bukietów kwiatowych, te balonowe nie potrzebują wazonu. Wystarczy, że przymocujesz je do niewielkiego dekoracyjnego obciążnika, który sam w sobie będzie dekoracją i nie zajmie dużej powierzchni na stole. 

 

Prezent z balonami – pomysł, który zaskoczy gości i młodą parę, a dodatkowo będzie zachwycająco wyglądać na zdjęciach. Balony w kształcie serca napompuj helem i zamknij w ogromnym pudle – im będzie ono większe, tym więcej balonów zmieścisz w jego środku. Karton przewiąż efektowną, połyskującą wstążką i zawiąż spektakularną kokardę na szczycie podarunku. Prezent wręcz młodym jeszcze przed wejściem na salę weselną lub zaraz po wyjściu z kościoła. Kiedy otworzą podarunek, mnóstwo balonów wydostanie się z wnętrza pudełka i uniesie się na głowy gości. Balonowy prezent pełen pompowanych serc to doskonały symbol triumfu miłości, a więc tego, co w dniu ślubu jest najważniejsze.

Więcej inspiracji na dekoracje z balonów znajdziesz na naszym blogu.